vesti24.mk

Category : ВЕСТИ

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Скопје и вечерва меѓу најзагадените градови во светот

admin
Според „Ер вижуал“, специјализираната интернет-страница за следење на квалитетот на воздухот, Скопје вечерва е на шестото место во светот според загаденоста. На оваа страница рангирањето се
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Ченто во Шутка се спротивставил да предаде недозволени предмети, му биле одземени со сила

admin
Мобилен телефон, мобилен полнач, импровизиран кабел за полнење мобилен телефон и други недозволени предмети биле пронајдени вчера при редовен претрес на собите во истражниот затвор
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Иванов: Во 2019 да видиме суштински и добро обмислени европски реформи и капитални инвестиции

admin
„Се надевам дека освен избори, во оваа 2019 година ќе видиме и суштински и добро обмислени европски реформи и капитални инвестиции кои реално ќе го
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Нема повредени во сообраќајката на влезот на Делчево

admin
На главната сообраќајна крстосница во близина на бензинската пумпа во Делчево денеска попладне, околу 18 часот, се случила сообраќајна несреќа во која учествувале најмалку две
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ВИДЕО: Анѓушев се сретна со 19-годишниот Христијан Котески кој иновираше теренско возило за чистење снег

admin
Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев, оствари средба со деветнаесетгодишниот Христијан Котески, млад автомеханичар од прилепското село Борино, кој со сопствен
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Реновирана салата за приредби на ДУРДМОВ „Димитар Влахов“

admin
„Препознатливи по својата посветеност и грижа за есенцијалните потреби на луѓето и придонесот во промовирањето на меѓусебното разбирање помеѓу Јапонија и другите земи во светот,
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Делегација на Комисијата за европски прашања на конференција во Букурешт

admin
Делегација на Комисијата за европски прашања на Собранието на Република Македонија, во состав: Јагода Шахпанска, Агим Шаќири и Жаклина Пешевска, ќе учествува на Конференцијата на
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Влада на РМ: Пред правдата ќе бидат изнесени сите што учествувале или го помагале бегството на осудениот Груевски

admin
„Владата на Република Македонија со внимание ја проследи реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикуваа на политичка одговорност одделни институции и носители на високи
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

(ВИДЕО) Димовски: Следува комплициран избор на антикорупциска комисија

admin
Конкурсот за избор на членови на Антикорупциската комисија објавен во октомври денеска беше поништен за да може да се објави нов оглас согласно новодонесениот закон