Category : ВЕСТИ

ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

ПОПОСКИ СО ВОНРЕДНО БИОМЕТЕО – НАГЛА ПРОМЕНА НА ВРЕМЕТО ЗА САМО НЕКОЛКУ ЧАСА

Ferad Aruc
Како што најавивме веќе од понеделник навечер и во текот на ноќта кон вторник кај нас ќе настапи ГОЛЕМА ПРОМЕНА на времето и тоа особено
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

„Катимерини“: МИА по интервенција на Ципрас промени изјава на Зоран Заев

Ferad Aruc
Грчкиот весник „Екатимерини“ тврди дека на барање на владата во Атина македонската државна новинска информативна агенција ги сменила изјавите на премиерот Зоран Заев дадени во
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

„Додека криминалот, насилството, уцените и хаосот царуваат на улиците, Заев забрзано ги распродава националните и државни интереси“

Ferad Aruc
Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека многу земји имаат мафија, но само во Македонија, мафијата си доби своја земја. Од опозициската партија обвинуваат дека Република Македонија се
ВЕСТИ СВЕТ

Хрват со години крадел во Германија: Отишол да чисти тоалети, па од украдените пари си купил куќа и луксузен автомобил

Ferad Aruc
Почна судењето на хрватскиот државјанин Стјепан К., кој е обвинет дека меѓу 2013 и 2017 година противправно се стекнал со 425.000 евра работејќи како чистач
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

5 години затвор: Шилегов узурпира државно земјиште во Маврово

Ferad Aruc
Скопскиот градоначалник Петре Шилегов направил кривично дело за кое се оди во затвор, со тоа што узурпирал државно земјиште на националниот парк Маврово, кое си
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Мицкоски: Договорот со Грција значи промена на име и идентитет, а за оние од власта значи спас на нивните кариери

Ferad Aruc
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва оствари средба со граѓани во Ѓорче Петров, каде народот совршено јасно вели НЕ за капитулантскиот договор. -Имаме штетен договор
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Атмосферата е ненормална, немаме повеќе концентрација, вели адвокатот на обвинетиот Мунир Пепиќ

Ferad Aruc
Пред продолжението за судењето за настаните од 27 април, додека екипа на итната медицинска помош го прегледуваше Мунир Пепиќ, во изјава за медиумите, неговиот адвокат,
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ЦРНА ХРОНИКА

Крвава тепачка во Аеродром (Вознемирувачко видео)

Ferad Aruc
Крвава тепачка се случи вечерва во скопската населба Аеродром кај „Тобако 2“. Според очевидци едно лице од силината на ударите паднало во бесвест и со
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

ДОАЃА ГОЛЕМА ПРОМЕНА НА ВРЕМЕТО – ЗАСИЛЕН СЕВЕРЕН ВЕТЕР И ПАД НА ТЕМПЕРАТУРИТЕ ДУРИ ЗА ОКОЛУ 15 °C

Ferad Aruc
Како што најавивме се до понеделник територијата на нашата држава ќе биде под влијание на стабилна, сува и МНОГУ ТОПЛА воздушна маса од југ која
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

1000 евра казна за вештак кој не дошол на судење за предмет на СЈО

Ferad Aruc
1000 евра треба да плати вештакот Павлина Стојанова, а 2000 евра Друштвото за вештачење „Форензик Експертс ДОО“ оти не се појавиле на рочиште во предметот
ВЕСТИ СПОРТ

(Видео) Одличен агол ја доловува целата сцена на фаулот на Роналдо

Ferad Aruc
Феликс Брих по препорака на својот асистент одлучи да го исклучи Роналдо, потег кој го фрли во неверица Португалецот кој потоа предизвика вистинска драма на
ВЕСТИ СВЕТ

Ова е одговорот на Москва на соборувањето на “Il-20”: Руската војска и морнарица добиле изненадна задача!

Ferad Aruc
Иако нема официјално соопштение за вистинската цел за најновата одлука на Москва, факт е дека таа доаѓа непосредно по соборувањето на рускиот Il-20, кои израелските
ВЕСТИ СВЕТ

Судирот на САД и Кина е сè полош, а Европа трие раце: Една земја посебно би можела да профитира од Трговската војна

Ferad Aruc
Новите американски царини за Кина претставуваат опасност за светската економија, предупредува експертот за берза, Габриел Фелбермајр. И покрај сите ризици кои ги носи новата ескалација