vesti24.mk

Tag : Абортус

ЗАБАВА

Божјо чудо за малиот херој: Докторите советуваа абортус и предвидуваа смрт, но ова дете ги победи сите нивни прогнози

admin
Ноа Вал успеа да преживее и покрај прогнозата на докторите кои 5 пати им предлагале на неговите родители да направат абортус. Шели и Роб Вал
ЗАБАВА

Преживеал абортус: Мислеле дека минијатурното бебе е мртво, но се случило чудо

admin
„Мајката викала дека не го сака Тим и се заканувала со самоубиство. Иако е роден жив, лекарите го оставиле. Го спасил лекар од втората смена…
МАКЕДОНИЈА

Повеќепати силованата 13-годишно девојче од домот „25 Мај“ абортирало

Ferad Aruc
Тринаесетгодишна девојка вчера морала да абортира откако забременила по сексуално злоставување на коешто била изложена како штитеничка на државната институција за згрижување деца „25 Мај“