vesti24.mk

Tag : Абу Даби

СВЕТ

Обединетите Арапски Емирати: Голема сообраќајна несреќа во градот Абу Даби (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Вчера изутрина се случил голема сообраќајна несреќа во градот Абу Даби поради силна магла на автопатот. Posted by Humoud Al Fajrawi on Tuesday, 6 February...
Uncategorized

Познат противникот, големо враќање на Ѓоковиќ

Ferad Aruc
Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ, доби противник за првиот меч од враќањето после шестмесечната пауза поради повреда на лактот. Ѓоковиќ во полуфиналето на Мубадала, пријателски...