vesti24.mk

Tag : Абу Даби

ЗАБАВА

ВИДЕО: Најстариот бисер во светот пронајден во Абу Даби

admin
Надлежното министерство во Обединетите Арапски Емирати најави дека на следната изложба во Абу Даби, ќе биде претставен бисер стар 8.000 години, за кои археолозите тврдат...
СВЕТ

Обединетите Арапски Емирати: Голема сообраќајна несреќа во градот Абу Даби (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Вчера изутрина се случил голема сообраќајна несреќа во градот Абу Даби поради силна магла на автопатот. Posted by Humoud Al Fajrawi on Tuesday, 6 February...
Uncategorized

Познат противникот, големо враќање на Ѓоковиќ

Ferad Aruc
Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ, доби противник за првиот меч од враќањето после шестмесечната пауза поради повреда на лактот. Ѓоковиќ во полуфиналето на Мубадала, пријателски...