vesti24.mk

Tag : авганистан

ВЕСТИ СВЕТ

Синот на Осама Бин Ладен се подготвува за одмазда: Хамза Бин Ладен направил нешто поради што сите се плашат!

Ferad Aruc
Хамза Бин Ладен, синот на убиениот поранешен лидер на Ал Каеда, Осама Бин Ладен, се оженил со ќерката на Мохамед Ата, главниот киднапер на авионите
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Убиениот Македонец во Авганистан е 37-годишен жител на Љубанци, МНР сѐ уште нема официјална потврда

Ferad Aruc
Министерството за надворешни работи се уште нема официјална потврда од авганистанските власти во врска со веста за македонскиот државјанин кој беше киднапиран и убиен во
МАКЕДОНИЈА

Освен пари кумановчани ја најдоа и среќата во Авганистан

Ferad Aruc
Кумановчани кои низ годините се на печалба во Авганистан, таму освен пари и работа нашле и сопруги о сопрузи. Како што пишува Фактор, кумановчани се во брак
ВЕСТИ СВЕТ

Самоубиствен напад во Кабул, најмалку 40 загинати, 30 ранети

Ferad Aruc
Најмалку 41 лице загина, а 84 се повредени во бомбашкиот напад извршен утрово врз зградата на културниот центар „Табјан“ во Кабул, јавува Anadolu Agency (AA).