vesti24.mk

Tag : Авион

ЗАБАВА

Љубителите на авиони ќе нема да трепнат, на паничарите ќе им замрзне крвта- еве како изгледа слетување на скопскиот аеродром (ВИДЕО)

admin
Иако видеото е поставено во месец јули минатото лето, многумина не ни претпоставуваат како изгледа слетување на авион на скопскиот аеродром и тоа ни повеќе...
ЗАБАВА

Утре ќе наполни 42 години: Вака денес изгледа Македонецот кој се роди на 8 илјади метри во авионот на ЈАТ, а кум му бил пилотот (ФОТО)

admin
Австралијанецот Јатко Тодев со потекло од Македонија, добил доживотно бесплатно летање со авион од авиокомпанијата ЈАТ, затоа што во 1978 година, се родил за време...
ЗАБАВА

ВИДЕО: Пијан патник почнал да дивее во авион, па го залепиле со салотејп за седиштето

admin
Вистинска драма се случила при летот на руската авиокомпанија С7 на летот од Минералје Води кон Новосибирск, Русија. Патник од околу 50. години станал агресивен...
ЗАБАВА

Пеколниот лет снимен и од воздух и од земја- се запали еден од моторите на Боинг 777, а потоа следуваше хорор за патниците (ВИДЕО)

admin
Авион на филипинската компанија кој од Лос Анџелес требало да лета за Манила принудно слетал кратко откако полетал поради расипан мотор. Никој од 347 патници...
ЗАБАВА

Авион паднал од голема висина, пилотот скокнал за да се спаси, а потоа се тргнало наопаку- еве како е спасен пилотот кој висеше на далновод

admin
Французите го спасиле белгискиот пилот на Ф16 кој паднал на далновод. Авионот паднал на 160 метри врз куќа која е евакуирана, затоа што е оштетен...
ВЕСТИ

Патник го снимил полетувањето за време на зајдисонце во Охрид- од оваа глетка на езерото ќе останете воодушевени (ВИДЕО)

admin
На Јутјуб каналот се појави видео од полетување на авион од охридскиот аеродром во Македонија. Прекрасната глетка која ја снимил овој патник остави многумина без...
ЗАБАВА

КАКО ВО ФИЛМОВИТЕ: Авион се појави од никаде (ВИДЕО)

admin
На лондонскиот аеродром Гетвик забележана е интересна глетка кога од облаците излета авион на „Емиратите“. Може да се види една сосема необична сцена на пистата,...
ЗАБАВА

ДРАМА ВО АВИОН: Погледнал друга жена, па неговата го нападна со лаптоп (ВИДЕО)

admin
Пред полетување на авион, кавгата помеѓу пар прераснала во драма, која завршила со тепање, отстранување од авионот и задоцнет лет. На снимката може да се...
ЗАБАВА

Дали сте се запрашале зошто патниците аплаудираат кога авионот ќе слета?- ако мислите дека тоа е поради успешниот лет, се лажете

admin
Зошто луѓето аплаудираат кога авионот ќе слета? Сигурно сте се запрашале за тоа, а ако сте мислеле дека одговорот е затоа што пилотот успешно го...
ЗАБАВА

Ја натерале да го напушти авионот поради длабокото деколте

admin
Хариет  Озборн од Велика Британија,  била симната од авионот на релација  од Малага во Лондон, поради недолично откривање на нејзините физички атрибути. Патничката носела блуза...
ЗАБАВА

Сите овие работи мора да ги знаете ако летате со авион, имате права кои досега никој не ви ги кажал

admin
Голем број на луѓе не ги знаат своите потрошувачки права во случај ако летот им доцни или е откажан. Кога дојдов на аеродром, сфатив дека...