vesti24.mk

Tag : Авион

ЗАБАВА

КАКО ВО ФИЛМОВИТЕ: Авион се појави од никаде (ВИДЕО)

admin
На лондонскиот аеродром Гетвик забележана е интересна глетка кога од облаците излета авион на „Емиратите“. Може да се види една сосема необична сцена на пистата,...
ЗАБАВА

ДРАМА ВО АВИОН: Погледнал друга жена, па неговата го нападна со лаптоп (ВИДЕО)

admin
Пред полетување на авион, кавгата помеѓу пар прераснала во драма, која завршила со тепање, отстранување од авионот и задоцнет лет. На снимката може да се...
ЗАБАВА

Дали сте се запрашале зошто патниците аплаудираат кога авионот ќе слета?- ако мислите дека тоа е поради успешниот лет, се лажете

admin
Зошто луѓето аплаудираат кога авионот ќе слета? Сигурно сте се запрашале за тоа, а ако сте мислеле дека одговорот е затоа што пилотот успешно го...
ЗАБАВА

Ја натерале да го напушти авионот поради длабокото деколте

admin
Хариет  Озборн од Велика Британија,  била симната од авионот на релација  од Малага во Лондон, поради недолично откривање на нејзините физички атрибути. Патничката носела блуза...
ЗАБАВА

Сите овие работи мора да ги знаете ако летате со авион, имате права кои досега никој не ви ги кажал

admin
Голем број на луѓе не ги знаат своите потрошувачки права во случај ако летот им доцни или е откажан. Кога дојдов на аеродром, сфатив дека...
ЗАБАВА

Знаете ли зошто сите патнички авиони се во бела боја?

admin
Сигурно сте забележале дека логото или натписот на авионите секогаш е ставен на бела подлога. Тоа не е случајност. Некои примероци на „небесните птици“ доаѓаат...
ВЕСТИ

ФОТО: Папата по полетувањето од Скопје од авионот упати порака за пречекот во Македонија-еве што вели

admin
Македонија е портата преку која христијанството влезе во Европа, бидејќи жителите на македонското тло биле првите Европејци на кои апостолот Павле им го пренел христовото...
ЗАБАВА

Мора да имате чувство за луѓето околу себе: Ова е најлошата работа која може да ја направите додека летате со авион

admin
Летот со авион после неколку часа знае да биде прилично вознемирувачки ако сите патници и екипажот во него не се однесуваат пристојно и не ги...
ЗАБАВА

На многумина им се омилени, но во авион нема да може да ги јадат: Оваа намирница станува забранета

admin
Јужнокорејската авио компанија „Коријан ер“ објавила дека во нејзините авиони повеќе нема да се служат кикирики, поради неодамнешен инцидент до кој дошло кога двајца браќа...
ЗАБАВА

ВИДЕО: Авион беше принуден да слета откако патничка се сетила дека го заборавила бебето во чекалната

admin
Авион во Саудиска Арабија беше принуден да направи круг и да слета веднаш по полетувањето за Куала Лумпур, откако една од патничките се сетила дека...
ЗАБАВА

Со оваа “врска“ нешто сериозно не е во ред: Нема да верувате во што е заљубена оваа жена и што планира (ВИДЕО)

admin
Германка тврди дека е во врска со патнички авион кој се вика „Schatz“ (слатко), и кој, како што вели, го запознала пред пет години на...