vesti24.mk

Tag : Австралија

ЗАБАВА

Австралија ја бара оваа девојка која извршува грозен чин среде улица- видеото стана вирално, а таа се срами да се појави на улица!

admin
Цела Австралија ја бара оваа девојка која секое утро додека џогира извршува нужда помеѓу две возила, пренесуваат австралиските медиуми. Видеото кое стана вирално се со...
ЗАБАВА

Македонците од Австралија ги пречекаа Грците со „Бисер балкански”: Македонската екипа ја порази грчката „Оаклеј” (ВИДЕО)

admin
Македонците од дијаспората не заборавија од каде доаѓаат, од каде им коренот па така македонската екипа Алтона Вардар и приреди ,,топол” пречек на грчката екипа...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Кендимен организираше забава со околу стотина жени: Голотија на сите страни

Ferad Aruc
Австралискиот тајкун Траверс Бејнон, познат како Кендимен оваа сабота на својот голем имот на Златното крајбрежје организираше уште една од своите озлогласени забави. Со цел...
ЖИВОТ ЗАБАВА

Кристина Петревски: Македонската убавица на дијаспората (ФОТО)

Ferad Aruc
Нашата убавица на дијаспората од Македонија која живее во Австралија и е најубавата Македонка во тој континент и пошироко која има најмногу фанови на Инстаграм...
ВЕСТИ СВЕТ

Нарко-бос Ел Чапо, успеал да прошверцува кокаин вреден 100 милиони долари во Австралија, користејќи краставици и банани

Ferad Aruc
Светските медиуми пренесуваат дека познатиот нарко-бос Ел Чапо, успеал да прошверцува кокаин вреден 100 милиони долари во Австралија, користејќи краставици и банани, пренесува “Daily Mail”....
ЖИВОТ ЗАБАВА

Манекенка покажала како изгледа без Фотошоп, „Инстаграм не е реален живот“

Ferad Aruc
Манекенка од Австралија одлучила да покаже како се создаваат совршените фотографии, кои често ги гледаме на Инстаграм, а снимката многумина ги изненадила. Кејт Весли, манекенка...
ЗАБАВА

Ова е најуспешната земја во светот: САД, Германија, Јапонија се зад неа

admin
Економист пишува дека ниту една друга земја од групата на богати, освен Австралија, не успеала да има раст толку долго. Економист наведува дека согласно тоа,...
ЗАБАВА

Брачен пар сакал да нахрани кенгури, а потоа се соочиле со пекол- мажот бил нокаутиран, а жената итно оперирана во болница (ВИДЕО)

admin
Еден Австралиско семејство се соочило со вистински хорор откако најдобронамерно почнале да хранат диви кенгури кои во оваа држава се заштитени со закон. Џим и...
ЗАБАВА

Во Австралија ископани џиновски камења кои содржат 113 килограми злато

admin
Рудари во западна Австралија ископаа два огромни камења кои вредат повеќе милиони долари поради содржината на злато што проценува дека е тешка над 113 килограми....
ЗАБАВА

22-годишниот Мајкл Димески од Сиднеј Австралија, кој по потекло е од Прилеп растура на познатото американско шоу “World of dance” (Светот на танцот)

Ferad Aruc
22-годишниот Мајкл Димески од Сиднеј Австралија, кој по потекло е од Прилеп растура на познатото американско шоу “World of dance” (Светот на танцот), чиј продуцент...
ЗАБАВА

Елитната проститутка Аманда Голф открива: Сите мажи истото ги пали

admin
Поранешна елитна проститутка која со занаетот се занимавала цели шест години открива што ги пали мажите мајмногу. Најславната австралиска елитка ескорт дама Аманда Голф, попозната...
СВЕТ

Познатиот 104-годишен Австралиски научник оди во Швајцарија на еутаназија (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Најстариот австралиски научник, познат по тоа што неговиот универзитет сакал да го пензионира на 102. години, на почетокот на мај ќе отпатува во Швајцарија за...
ЗАБАВА

Не можеле да се воздржат ни во јавностa, па ја “зграпчил” сопругата за задникот

Ferad Aruc
Ѕвездата од филмовите “Thor” и “Snow White and the Huntsman”, сончевите денови ги ужива во друштво на својата сопруга, децата како и со долгогодишниот пријател...