vesti24.mk

Tag : автобуска несреќа

ВЕСТИ

ФОТО: Членови на семејството го чекаат телото на Висар Алити во Слупчане

admin
Роднините на Висар Алити од Слупчанe го чекаат мртвото тело на Висар, по што ќе биде започне погребната церемонија. Алсат објави слики од семејството и...
ВЕСТИ

Телата на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија најдоцна во петок ќе им бидат предадени на семејствата

admin
Телата на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија во која настрадаа наши сограѓани, авионски ќе бидат донесени во четврток, а преку организиран државен протокол останките...
ВЕСТИ

Телата на жртвите од автобуската несреќа ќе бидат пренесени во Скопје во четврток

admin
По остварениот разговор со бугарскиот обвинител од Софија, одговорен за трагедијата од 23 ноември, Сарафов, сакам да ја информирам јавноста дека е донесена одлука за...
ВЕСТИ

Експертите за трагедијата во Бугарија: Тоа не е сообраќајна несреќа, тоа е национална катастрофа

admin
Напорите за истрага на надлежните во Бугарија и Македонија течат, но факт е дека треба малку подетално и потемелно да се истражи и јасни се...
ВЕСТИ

Нема морална одговорност кај ниту еден министер, одговорноста заврши кај вработени во Царинската управа

admin
Суспензија од работното место за двајца царински службеници е досега единстената одговорност за автобуската несреќа која се случи во Бугарија со автобус на „Беса Транс“,...
ВЕСТИ

Судењето за автобуската несреќа кај Ласкарци продолжува на 28 ноември

admin
Судењето за автобуската несреќа кај Ласкарци на 13 февруари годинава во која загинаа 16 лица продолжува на 28 ноември. На денешното рочиште требаше да биде...
ВЕСТИ

Сослушување на сведоци и оштетени, продолжува судењето за автобуската несреќа кај Ласкарци

admin
Со сослушување на сведоци и оштетени, денеска во Кривичниот суд во Скопје треба да продолжи судењето за автобуската несреќа кај Ласкарци во која загинаа 16...