vesti24.mk

Tag : автомобили

АВТОМОБИЛИ ЗАБАВА

Холанѓаните секогаш ја отвораат вратата со десната рака кога излегуваат од автомобилот- причината ќе ве натера на истата навика (ВИДЕО)

admin
Кога излегуваат од автомобилот, Холанѓаните не ја отвораат вратата со лева рака, туку со десната. Оваа едноставна промена на навиките која повеќето други возачи ја...
АВТОМОБИЛИ ЗАБАВА

Еве кои автомобилски марки ги возат најлошите возачи

admin
Британски сајт за споредби на осигурителни друштва спроведе истражување за тоа кои се најлошите возачи на нивните патишта. Во анкетата учествувале 2.000 луѓе од кои...
АВТОМОБИЛИ ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Кои автомобили имаат најмалa потрошувачка?

admin
Една од клучните карактеристики на автомобилот која се гледа кога се купува секако е горивната економичност. Тимот на How To Cars тестирал речиси 700 автомобили...
Uncategorized АВТОМОБИЛИ ВЕСТИ

Започна производството на луксузното купе на БМВ

admin
Баварски БМВ започна со сериоското производство на новата „Серија 8“ во фабриката Динголфинг во Германија. БМВ „Серија 8“ купето ја имаше светската премиера кон средината...
Uncategorized АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

Фолксваген ќе плати вртоглава сума за аферата „Дизелгејт“

admin
Фолксваген е казнет со една милијарда евра поради познатата измама во врска со емисијата на штетни гасови кои што ги испуштаат автомобилите на оваа групација....
Uncategorized АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

Хјундаи го претстави концептот на „новиот и голем“ SUV модел “HDC 2 Grandmaster”

admin
Корејскиот производител на Саемот за автомобили во Бусан го претстави концептот наречен “HDC 2 Grandmaster” како најава за идниот голем SUV модел на Хјундаи. Хјундаи...
Uncategorized АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

(ВИДЕО) БМВ со провокација до Мерцедес: Купувачи, не се задоволувајте со обичното…

admin
Од баварскиот производител деновиве со новата реклама за Х2 испратија „мала провокација“ до својот најголем ривал – Мерцедес. На најновата реклама која што е објавена...
АВТОМОБИЛИ

Претставен е Mercedes-AMG E 53, наследник на моделот E 43

Ferad Aruc
Mercedes-AMG E 53 4MATIC+ ќе го замени стариот E 43. E 53 е достапен како лимузина и караван, а неговиот шестцилиндричен 3,0-литарски мотор со турбополнач...
МАКЕДОНИЈА

Внимавајте на автомобилите!: Скопјанец во лов на незаклучени возила

Ivana
Полицијата поднесе кривична пријава против Н.К. (35) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторени три кривични дела „одземање моторно возило“, со што тој...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

УЈП распродава автомобили по багателни цени: Југо за 50 евра, Форд за 100 евра, Мерцедес за 2.000 евра…

admin
Управата за јавни приходи ќе изврши продажба на движни и недвижни предмети запленети по основ на неплатени даночни долгови на јавна аукција што ќе се...
ЗАБАВА

Неверојатна автомобилска колекција: Погледнете што вози кралот на Инстаграм (ФОТО)

Ferad Aruc
Ден Билзеријан со причина е крал на Инстаграм бидејќи неговите објави секојдневно добиваат милионски прегледи. Овој човек го стекнал своето богатство играјќи покер на големи...