vesti24.mk

Tag : автомобил

ЗАБАВА

ФОТО: МИНИ слави 60 години

admin
Британскиот производител неодамна го направи 10 милионитиот автомобил во својата шеста деценија постоење. Популарниот МИНИ се појави пред 60 години кога е претставен првиот модел...
ВЕСТИ

Автомобил удри во мотоциклист во населбата Аеродром и избегал

admin
Кај кулите на Џеваир на ул.1615 во населбата Аеродром се случи сообраќајна несреќа, откако автомобил од засега непозната марка дирекно удрил во мотоциклист пошто истиот...
ЗАБАВА

МАЛЕР: Купил автомобил од 250.000 долари, по 10 минути останал без него

admin
На новопечен сопственик на суперспортскиот „Мекларен 600 ел-ти“ канадската полиција привремено му го одзела автомобилот поради пребрзо возење. Како што јавува CTV News, 39-годишниот возач...
ВЕСТИ

ВИДЕО: Патничко возило целосно изгоре на скопската обиколница кај Радишани

admin
На скопската обиколница на клучката кај Радишани, нашиот репортер ни испрати видео во кое може да се забележи целосно опожарено патничко возило фиат, објавува 1...
ВЕСТИ

Со возило ја „разнел” наплатната рампа Велес-Градско

admin
Околу 3 часот вчера автомобил влетал во наплатната рампа Стоби, на автопатот Градско-Велес. Патничко возило „Мазда“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од за сега непознато...
ЗАБАВА

Избегната трагедија: Мајката со неверојатна брзина ги спасила своите деца, потоа следуваше ужас (ВИДЕО)

admin
Ужасниот момент кога млада мајка ги извлекла своите две деца од автомобил само неколку секунди пред да експлодира, бил снимен со камера. Кетрин Мајес од...
ЗАБАВА

Се шокирал: Оставил вклучена клима во автомобилот, а кога се вратил го дочека необичен гостин (ВИДЕО)

admin
Враќајки се од обиколка на виноград, австралискиот винар Тим Витроу во својот автомобил затекнал коала како се лади покрај клима уредот. Винарот Витроу пред обиколката...
ЗАБАВА

Овој човек треба да остане без дозвола: Возач удри автомобил на паркинг, па кога сакаше да избега, направи циркуз (ВИДЕО)

admin
Овој возач не знае да излезе од паркингот, па во неколку обиди да има контрола врз своето возило, удира во автомобилот паркиран до него. Возачот...
ЗАБАВА

Пијан сосед со камен и го блокирал автомобилот, но таа му вратила на начин на кој на никој маж не би му текнало (ВИДЕО)

admin
Американка му покажала на својот пијан сосед дека може да се справи и со него и со начинот на кој сакал да ја изнервира. Со...
ЗАБАВА

Ја проколнуваат сите мајки: Две годишно детенце испадна од автомобилот среде улица- а тоа што го направи мајката е ужасно (ВИДЕО)

admin
Шокантни сцени сними една камера од автомобил во американската сојузна држава Минесоти во понеделникот утрото. На видеото е покажан автомобил кој се движи, а од...
ЗАБАВА

Решение за проблемите кои ги имате секое утро: Како да ја одмрзнете шофершајбната за помалку од една минута?

admin
Една од најлошите работи во студените зимски месеци е чекањето да се одмрзне шофершајбната. Ако ја вклучите вентилацијата на одмрзнување, тоа може да потрае некое...
ЗАБАВА

Совети како да не ви замрзнат стаклата, вратите и бравата од автомобилот и што да направите ако дојде до тоа

admin
Еве неколку совети како да не ви замрзнат стаклата, вратите и бравата од автомобилот и што да направите ако се случи тоа. Паркирајте го автомобилот кон исток...
ЗАБАВА

Американски новинари го тестираа Југото и открија дали е најлош автомобил во светот- нивниот заклучок ги изненади Југословените

admin
Југото кое беше некогашна гордост на југословенската автомобилска индустрија на западот од секогаш важело за едно од петте најлоши автомобили на сите времиња, а често...