vesti24.mk

Tag : автомобил

ЗАБАВА

Избегната трагедија: Мајката со неверојатна брзина ги спасила своите деца, потоа следуваше ужас (ВИДЕО)

admin
Ужасниот момент кога млада мајка ги извлекла своите две деца од автомобил само неколку секунди пред да експлодира, бил снимен со камера. Кетрин Мајес од...
ЗАБАВА

Се шокирал: Оставил вклучена клима во автомобилот, а кога се вратил го дочека необичен гостин (ВИДЕО)

admin
Враќајки се од обиколка на виноград, австралискиот винар Тим Витроу во својот автомобил затекнал коала како се лади покрај клима уредот. Винарот Витроу пред обиколката...
ЗАБАВА

Овој човек треба да остане без дозвола: Возач удри автомобил на паркинг, па кога сакаше да избега, направи циркуз (ВИДЕО)

admin
Овој возач не знае да излезе од паркингот, па во неколку обиди да има контрола врз своето возило, удира во автомобилот паркиран до него. Возачот...
ЗАБАВА

Пијан сосед со камен и го блокирал автомобилот, но таа му вратила на начин на кој на никој маж не би му текнало (ВИДЕО)

admin
Американка му покажала на својот пијан сосед дека може да се справи и со него и со начинот на кој сакал да ја изнервира. Со...
ЗАБАВА

Ја проколнуваат сите мајки: Две годишно детенце испадна од автомобилот среде улица- а тоа што го направи мајката е ужасно (ВИДЕО)

admin
Шокантни сцени сними една камера од автомобил во американската сојузна држава Минесоти во понеделникот утрото. На видеото е покажан автомобил кој се движи, а од...
ЗАБАВА

Решение за проблемите кои ги имате секое утро: Како да ја одмрзнете шофершајбната за помалку од една минута?

admin
Една од најлошите работи во студените зимски месеци е чекањето да се одмрзне шофершајбната. Ако ја вклучите вентилацијата на одмрзнување, тоа може да потрае некое...
ЗАБАВА

Совети како да не ви замрзнат стаклата, вратите и бравата од автомобилот и што да направите ако дојде до тоа

admin
Еве неколку совети како да не ви замрзнат стаклата, вратите и бравата од автомобилот и што да направите ако се случи тоа. Паркирајте го автомобилот кон исток...
ЗАБАВА

Американски новинари го тестираа Југото и открија дали е најлош автомобил во светот- нивниот заклучок ги изненади Југословените

admin
Југото кое беше некогашна гордост на југословенската автомобилска индустрија на западот од секогаш важело за едно од петте најлоши автомобили на сите времиња, а често...
ЗАБАВА

По секоја цена ги следела упатствата: Жена возела по пруга бидејќи така и покажувала навигацијата (ФОТО)

admin
Дали ќе направите се што ви кажува системот за навигација во возилото? Ова прашање се наметна по објавувањето на видеото на една жена, која слепо...
ЗАБАВА

“Опасни“ хитови: Овие песни не треба да ги слушате додека возите автомобил

admin
Според студијата на британскиот Moneybarn, повеќето хитови кои сите возачи сакаат да ги слушаат додека возат, се опасни. Така во студијата е наведено дека клучни...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

ФОТО: Како изгледа моторот на Tesla по 1,6 милиони поминати километри

admin
Tesla, американскиот производител на електрични автомобили, на социјалните мрежи се пофали со беспрекорен изглед на својот мотор по 1,6 милиони поминати километри. Електричните автомобили се...
ЗАБАВА

Неверојатно: Jа наследила силата од својот татко- девојче од Ерменија со коса влече автомобил од 2 тони (ВИДЕО)

admin
Карин ја наследила силата од својот татко, кој исто така можел да влече тешки предмети со своето тело. Но, нејзините соседи од ерменскиот главен град...
ЗАБАВА

Му го украдоа автомобилот за помалку од минута и тоа без клуч: Газдата ништо не виде ниту слушна, но… (ВИДЕО)

admin
Џејсон Ланг од Манчестер мирно спиел кога крадци во рок од една минута му го украле автомобилот. Ништо не видел, ниту слушна, а кога тргнал...