vesti24.mk

Tag : автомобил

ЗАБАВА

Момче само сакало да и помогне на девојката да се паркира, но откако таа нагло дала гас настанала катастрофа (ВИДЕО)

admin
Едно момче од Виетнам сакало да и помогне на една девојка полесно да се паркира, но набрзо зажалило зошто таа по грешка притиснала гас и...
ЗАБАВА

Неверојатна филмска потера: Сакала да побегне од полицијата, но тоа што и се случило на крајот ќе ве вџаши (ВИДЕО)

admin
22-годишната Бритни Никол Џефордс имала сообраќајна несреќа во Ефингам во Јужна Каролина, меѓутоа, одбила да застане, па уследила вистинска филмска потера. Полицијата објавила снимка на...
ЗАБАВА

Климата во автомобилот може сериозно да ви го загрози здравјето: Еве како правилно да ја користите

admin
Во текот на жешките, спарни денови, климата во автомобилот е спас, но треба да се биде внимателен. Многу е важно да се внимава температурата на...
ЗАБАВА

Автомобил со полна брзина се заби во бензинска пумпа: Момент по силниот удар се случи вистинско чудо (ВИДЕО)

admin
Во Мисисипи надзорните камери на една бензинска станица снимија катастрофална несреќа која за среќа не однесе ниту еден живот. Снимката од местото Фловуд покажува како...
ЗАБАВА

Сиромашен возач удри во скапоцен автомобил, а неговата реакција по ударот ги расплака и најсилните (ФОТО)

admin
На социјалните мрежи се појави фотографија од необична случка во една кинеска провинција која ги растажи срцата на корисниците ширум светот. На неа се гледа...
ЗАБАВА

Цела недела не можеле да се сетат каде го паркирале својот автомобил: Кога го најдоа ги пречека “изненадување“

admin
Постар брачен пар го “изгубиле“ автомобилот на една недела. Хилда Фармер која има 79 години и нејзиниот партнер Емануел Елиот кој има 80 години, започнале...
ЗАБАВА

Морничава видео снимка: Автомобилот на Убер самостојно одлучил дека не мора да го избегне пешакот

admin
Убер откри која е причината зошто еден од пробните автомобили од нивната флота на автономни возила усмрти пешак. Од компанијата веруваат дека сензорите на модифицираниот...
ЗАБАВА

Пронашла нокт и дрога во автомобилот, па мислела дека сопругот ја изневерува, но вистината е шокантна

admin
Кога во автомобилот на својот сопруг нашла вештачки нокт и дрога, сопругата на Муханад Кадур мислела дека сопругот ја изневерува, но вистината криела сосема друга...
ЗАБАВА

Секој автомобил го има ова- знаете ли што покажува оваа стрелка покрај ознаката за гориво?

admin
Можно е и никогаш да не сте ја забележале иако ја има на скоро сите инструмент табли. Дури и да сте ја забележале, тешко дека...
БАЛКАН

Со денови го славеле освоениот автомобил на наградна игра со фискални, а на крајот ја дознале вистина

Ferad Aruc
Возач на автобус од Пријепоље, Србија, Златко Несторовиќ (40), доживеал едно од најнепријатни искуства во својот живот со наградната игра „Земи ја сметката и победи“....
АВТОМОБИЛИ

(ВИДЕО) Британец уапсен откако ја пушти својата „Tesla Model S“ на автопилот

Ivana
Британецот Бавеш Пател беше снимен во својата „Tesla Model S“ пуштена на автопилот, а тој седнат на совозачкото седиште. Властите го обвинија Пател за опасен...
АВТОМОБИЛИ

Сите го имаат во својот автомобил, никој не знае за што се користи

Ivana
Во секој автомобил на централниот ретровизор сместена е една мала рачка која му помага на возачот подобро да гледа за време на ноќното возење. Тоа...