vesti24.mk

Tag : автомобил

Uncategorized

Сакате безбедност зад воланот? Во овие 11 автомобили никој не загинал четири години

admin
Повикувајќи се на резултатите од истражувањето кое што го спроведе американскиот Институт за безбедност во сообраќајот (IIHS), американски „СиЕнЕн“ ги откри 11-те автомобили во кои...
Uncategorized

(ВИДЕО) Еве како изгледа најскапиот автомобил во светот!

admin
Сте се запрашале ли кој е најскапиот автомобил на светот. Еве го одговорот. Станува збор за „ролс-ројс“ со моделот „Sweptail“ кој е произведен во само...
АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

(ВИДЕО) Мерцедес ја откри цената на S-Class: Пристигнува во јули и ќе чини…

admin
S-Class, врвот на понудата на Мерцедес, сега освежен, модернизиран и опремен со најновите технолошки достигнувања и новите погонски агрегати, за кратко време ќе пристигне во...
АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

Пежо го купи легендарниот индиски автомобил „Ambassador“

admin
Ambassador“ 30 години во Индија важеше за најпродаван автомобил. Името на легендарниот индиски автомобил „Ambassador“ на француската компанија Пежо се продаде за 12 милиони долари....
АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

„Шкода“ со купе на струја до 2023 година!

admin
За пет-шест години Чесите планираат да лансираат пет сосема нови автомобили што ќе имаат електрични погонски системи. Меѓу новитетите што ќе се движат на електрична...
АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

Ова мора да го слушнете: Наскоро пристигнува моќниот i30 N

admin
Деталите за „Перформанс“ изведбата на i30 на Хјундаи и натаму се чуваат во тајност, но корејскиот производител на автомобили одлучи барем да ни открие како...
АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

Leaf добива наследник: Популарниот електричен автомобил на Nissan во ново руво

admin
Nissan и официјално со тизер фотографија ја најави втората генерација на популарниот електричен автомобил на оваа компанија – Leaf. Како што тврди јапонскиот производител на...
АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

И Мини претстави електричен автомобил…

admin
Британската компанија во сопственост на БМВ го претстави моделот Cooper SE Countryman, plug-in хибридна верзија која што има опција да вози исклучиво на електрична енергија....
АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

Ова е визијата на Тесла за 2017-та година

admin
Tesla Motors забележа одлична 2016-та година со претставувањето на новиот Model 3, новите батерии и соларните покриви. Компанијата секако нема да сопре ниту оваа година....
АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

Иднината чука на вратата: Jeep за 2035 година

admin
Да се предвиди иднината на автомобилската индустрија од денешна гледна точка не е благодарна работа. Како што стојат работите, за околу дваесет години, автомобилите ќе...
АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

Новиот Volkswagen Arteon: Иновативната технологија за заштита користи четири системи за помош на возачот

admin
“Автономно возење” – термин за кој во моментов се дискутира повеќе од било кој друг во автомобилскиот свет. Тој фасцинира и поларизира во еднаква мера....
АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

Škoda KAROQ е сосем новиот компактен SUV од чешкиот бренд! (ВИДЕО)

admin
Исклучително просторно возило, со емотивен и динамичен дизајн, нуди нови системи за асистенција на возачот, целосни LED светла и за првпат кај Škoda – дигитална...