vesti24.mk

Tag : автопат

ВЕСТИ

Поради сообраќајка, во прекин сообраќајот на патот Куманово – Крива Паланка

admin
Патниот правец Куманово – Крива Паланка е во прекин, поради случена сообраќајна незгода, соопштија од АМСМ. „Во 13:00 часот, поради случена сообраќајна незгода, сообраќајот на
ЗАБАВА

Ќе ви се заледи крвта- ова видео е доказ дека не треба да возите брзо на автопат за да не ви се случи и вам истото (ВИДЕО)

admin
Крис Гарсија сними неверојатно видео, а во неговиот опис на инстаграм стои „Мислев дека ќе умреме!“ Видеото прикажува лудо возење на моделот „Mitsubishi Lancer Evo“
МАКЕДОНИЈА

(ВИДЕО) Само во Македонија е можно: Со чочек до светлото на крајот од тунелот

Ivana
На вчерашното отворање на делницата на автопатот Смоквица – Демир Капија по официјалниот дел и свеченото отворање со високи претставници на Владата се случи нешто
МАКЕДОНИЈА

КИНЕСКАТА СИНОХИДРО ГО НАПЛАТУВАЛА АВТОПАТОТ КИЧЕВО – ОХРИД ЗА 54% ПОСКАПО ОД ПОДИЗВЕДУВАЧИТЕ

Ferad Aruc
Кинеската компанија Синохидро којашто го гради автопатот Кичево – Охрид ги наплатувала градежните работи на подизведувачите за 54% поскапо преку рефактурирање кон Јавното претпријатие за
МАКЕДОНИЈА

Александар Велики замина во историјата, официјално стапи на сила промената на аеродромот и автопатот

Ferad Aruc
Александар Велики од денеска замина во историјата на скопскиот аеродорм, а автопатот Александар Македонски започнува да гради пријателство. Вака е согласно законот. Објавените одлуки во
МАКЕДОНИЈА

Поради грешка во проектирањето автопатот Охрид-Кичево ќе чини дополнителни 100 милиони евра

admin
Изградбата на автопатот Охрид – Кичево е прекината поради изместување на трасата. Кинеската компанија „Синохидро“ која го гради автопатот времено ги запира работите на автопатот.