vesti24.mk

Tag : аеробик

ЗАБАВА

РЕТРО АЕРОБИК ЧАС ВО „FIT ONE“- Аеробик од 70′ до денес

admin
Аеробикот е систем на физичко кондиционо вежбање кое ја зголемува ефикасноста на внесот на кислород во телото, а со тоа го стимулира кардиоваскуларниот систем, ја
Uncategorized

10-минутен тренинг за кој ви се потребни само кауч, перница и желба за вежбање

admin
Според Ана Рендерер, сè што ви е потребно за тонирање на телото се наоѓа токму во вашиот дом. Познатата фитнес зависничка предлага вежби за зацврстување