vesti24.mk

Tag : Аеродром

ЗАБАВА

За да не доплаќа за багажот во авион, овој човек смисли како да ја намали тежината на куферот (ВИДЕО)

admin
Џош Ирвин од Глазгов на својот Твитер профил поставил снимка од патување на кое тргнал со семејството, откако службениците на аеродромот на неговиот татко му
ВЕСТИ

Автомобил удри во мотоциклист во населбата Аеродром и избегал

admin
Кај кулите на Џеваир на ул.1615 во населбата Аеродром се случи сообраќајна несреќа, откако автомобил од засега непозната марка дирекно удрил во мотоциклист пошто истиот
ВЕСТИ

Патник сведочи за хорор во авион на „Туркиш Ерлајнс”: За малку ќе се срушевме над Скопје!

admin
Патниците на Туркиш Ерлајнс, доживеа невидина драма, која цел живот ќе ја паметат, на летот од Истанбул за Скопје. За неуспешниот лет на скопскиот аеродром
ЗАБАВА

ВИДЕО: Авион беше принуден да слета откако патничка се сетила дека го заборавила бебето во чекалната

admin
Авион во Саудиска Арабија беше принуден да направи круг и да слета веднаш по полетувањето за Куала Лумпур, откако една од патничките се сетила дека
ЗАБАВА

Бизарно: Човек во Москва го прегази авион, а од овие детали ќе ви се слоши

admin
Патнички авион кој се подготвувал да полета за Атина од Москва бил оневозможен во тоа откако екипажот пријавил судир со непознат објект. Веднаш потоа било
ЗАБАВА

ФОТО: Најголемиот аеродром во светот ќе биде отворен в понеделник

admin
В понеделник, 29 октомври, во Истанбул ќе биде отворен најголемиот аеродром во светот. Тоа ќе биде трет аеродром во овој милионски турски град. Новиот аеродром
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ЦРНА ХРОНИКА

Крвава тепачка во Аеродром (Вознемирувачко видео)

Ferad Aruc
Крвава тепачка се случи вечерва во скопската населба Аеродром кај „Тобако 2“. Според очевидци едно лице од силината на ударите паднало во бесвест и со
ЗАБАВА

Пола година живее заробен на аеродром, а сега открива детали од агонијата: Добивам брачни понуди, но тоа е кривично дело (ФОТО)

admin
36-годишниот Хасан ал Контар во 2006. година ја напуштил родната Сирија и отишол да живее во Обединетите Арапски Емирати. Меѓутоа, кога во 2011. година во
ЗАБАВА

Работа од сништата: Најбескорисниот аеродром бара контролор

admin
Аеродромот на островот Света Хелена бара контролор чија задача ќе биде да контролаги контролира летовите. Оној кој ќе ја добие работата, веројатно нема многу да
МАКЕДОНИЈА

Александар Велики замина во историјата, официјално стапи на сила промената на аеродромот и автопатот

Ferad Aruc
Александар Велики од денеска замина во историјата на скопскиот аеродорм, а автопатот Александар Македонски започнува да гради пријателство. Вака е согласно законот. Објавените одлуки во
МАКЕДОНИЈА

Скопскиот аеродром затворен утрово

Ferad Aruc
Поради густата магла и намалената видливост утрово во неколку часовен прекин е редовниот сообраќај на скопскиот аеродром „Александар Велики“. Во момнетов слетувањето на авионот на