vesti24.mk

Tag : албанија

ЗАБАВА

Желка тешка 60 килограми уловена кај Саранда (ВИДЕО)

admin
Албански рибари во своите мрежи во приморскиот град Саранда уловија морска желка од реткиот вид Драгуа, тешка 60 килограми. По евидентирањето од страна на стручни...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Албнија: Груевски вака преминал граница

Ferad Aruc
Албанија и официјално потврди дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски за Унгарија заминал преку Албанија, пренесе МИА. Секторот за граница и миграција при албанската државна...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

„Политика”: Груевски побегнал преку Албанија

Ferad Aruc
Провладиниот белграски весник „Политика”, во денешното издание на насловната страница објавува текст во кој се тврди дека Груевски во Унгарија побегнал преку Албанија. Според весникот,...
БАЛКАН ВЕСТИ

Албанија од јануари ги затвора спортските обложувалници

Ferad Aruc
Во Албанија од 1 јануари идната година ке бидат затворени сите спортски обожувалнци. Оваа е одлука на Владата во Тирана која веќе го изготви и...
ЗАБАВА

Косовската мисица ги освои сите со истетовираните облини и провокативните видеа на Инстаграм

Ferad Aruc
Атрактивната Албанка, Морена Тараку својата кариера ја започна како мисица. Убавицата е родена во Приштина и започнала да се занимава со музика, а нејзините слободни...
БАЛКАН ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

АЛБАНСКИОТ ПРИНЦ ЛЕКА: Западна Македонија треба да влезе во голема Албанија, како уставна монархија!

Ferad Aruc
Албанскиот принц Лека Зогу Втори предложи Албанија и Косово да се обединат како една монархија, како што потенцира, бидејќи на тој начин националното единство би...
БАЛКАН ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Земјотрес со јачина од 5,4 степени ја стресе Македонија

Ferad Aruc
Земјотрес со јачина од 5,4 степен попладнево во 17 часот и 38 минути ја погоди Албанија. Според првичните информации, епицентарот на земјотресот бил на 41...
Uncategorized ЗАБАВА

Новата секс-бомба од Елбасан Трејси Сејдини се попозната во социјалните мрежи

admin
Трејси Сејдини е 18-годишна секс бомба и албанска убавица од Елбасан, која живее во Тирана. Позната стана откако се пријави на натпреварот за убавина за...
Uncategorized БАЛКАН ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Голема дебата во ЕУ за Западниот Балкан

admin
Австрискиот канцелар Себастијан Курц се приклучи кон дебатата про и контра одредување датум за преговори за членство во ЕУ со двете балкански земји. Франција и...
Uncategorized БАЛКАН ВЕСТИ

Погледајте ја реакцијата на осудениот Албанец на суд откако судијата му изрече казна затвор од 3 години заради киднапирање

admin
Погледајте ја реакцијата на осудениот Албанец на суд откако судијата му изрече казна затвор од 3 години заради киднапирање. Инцидентот се случи во албанскиот град...
ЗАБАВА

Косовската убавица: Анхелина Хадерџонај (ФОТО)

admin
Анхелина Хадерџонај е успешна пејачка и фотомодел со потекло од Косово. Хадерџонај е родена на 2 декември 1993 година во Лос Анџелес, а порасна во...
БАЛКАН

Во Албанскиот град Валона запленети над 630 килограми марихуана во прав

Ferad Aruc
Полицијата од албанскиот приморски град Валона, во близина на Орикум заплени 630 килограми марихуана во прав и 900 грама масло од марихуана. Во акцијата во...
БАЛКАН

Албанија: Демонстрантите го запалија наплатниот пунк, Рама најави патарина и на други автопатишта (ФОТО)

Ferad Aruc
Кога протестот кај тунелот Калимаш достигна кулминација со палење на наплатниот пункт се огласи премиерот Еди Рама, кој не само што не отстапува од веќе...