vesti24.mk

Tag : албанија

СПОРТ

УЕФА ја одреди најригорозната казна во историјата!

Ferad Aruc
Најдобриот албански клуб во последните неколку години, екипата на Скендербег, очекувано доби драконска казна од страна на УЕФА поради местење натпревари. Имено, Скендербег дури 10
МАКЕДОНИЈА

Албанија повика да се истражи случајот со графитот во Битола

Ferad Aruc
Министерството за Европа и за надворешни работи на Албанија денеска го осуди говорот на омраза кон Албанците, во графит на јавен простор во Битола и
СВЕТ

Филмска потера на Јадранот: Италијанската полиција запленила дрога вредна 23 милиони евра!

Ferad Aruc
Италијанската полиција во текот на новогодишните празници, на глисерите кои од Албанија пловеле по Јадранот, запленила 2,1 тон марихуана и уапсила 52 лица. Со тоа