vesti24.mk

Tag : александар вучиќ

БАЛКАН ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Вучиќ: И Тадиќ купи Мерцедес за 600.000 евра исто како Груевски (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Српскиот претседател Александар Вучиќ во синоќешното гостување во емисијата “Кирилица” на “ТВ Хепи”, меѓу останатото зборуваше и за пресудата на за македонскиот екс премиер Груевски...
БАЛКАН ВЕСТИ СВЕТ

Вучиќ: Србија има три цели на Косово

Ferad Aruc
Српскиот претседател, Александар Вучиќ рече дека главните цели на Белград на Косово се зачувување на мирот и стабилноста, заштитата на државните интереси и осигурувањата на...
БАЛКАН ВЕСТИ

Вучиќ предлага поделба на Косово и размена на територии?

Ferad Aruc
Српскиот претседател ја отвора можноста за нов договор со соседно Косово, кое се отцепи од Србија пред 10 години, кој овојпат би ја вклучувал и...
БАЛКАН

Тензиите Растат : Србите ќе формираат свој ентитет, Косово предупредува!

Ferad Aruc
По одлуката на членовите на Српска листа да ја напуштат косовската влада и сами да формираат Заедница на српски општини, на северот на Косово би...
БАЛКАН

Српски тупаници против албански пушки

Ferad Aruc
Упадот на косовската полиција во Салата ”Митровачки двор” го забележале камерите, а граѓаните со голи раце се обидувале да ги спречат. Момче во сина јакна...
БАЛКАН

Тоа што се случи вчера, не смее да се повтори порача Могерини

Ferad Aruc
Шефицата на европската дипломатија Федерика Могерини на средба со претседателот на Србија, Александар Вучиќ порачала дека она се случило вчера во Косовска Митровица не смее...
БАЛКАН

Балканот пишува за блиндираното Ауди на српскиот претседател: Моќното возило предизвикало внимание од целиот регион, а еве кој му го подарил

Ferad Aruc
Одлуката на обезбедувањето на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, тој во Загреб да се вози со своето претседателско “Audi A8L”, предизвикала големо внимание во хрватските...
БАЛКАН

Човекот за кого Вучиќ вели дека е господар на Косово: Се поврзува со ликвидации, трговија со луѓе, дрога…

Ferad Aruc
Медиумите во регионот известуваа за Весели за кого се тврди дека е еден од првите луѓе на „Црна рака“, позната по бројните киднапирања и убиства...
Uncategorized

Новиот претседател на Србија Aлександар Вучиќ положи заклетва

admin
Вучиќ во српското Собрание, на Уставот на Србија се заколна дека сите свои сили ќе ги посвети за зачувување на суверенитетот и целовитоста на територијата на...