vesti24.mk

Tag : алергија

ЗАБАВА

Имате алергија или сте настинати: Како да препознаете разлика?

admin
До календарската пролет има повеќе време, но алергите веќе започнаа. Кивање, протекување, црвени очи се само некои од симптомите. Тестови не треба да се изведуваат
ЗАБАВА

Како да препознаете дали ве мачи алергија, грип или настинка

admin
Истражувањата покажале дека голем број од нас не разликуваат настинка или грип, од алергиски напад. Иако симптомите понекогаш се мошне слични, постојат ситни разлики кои
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Ако ги имате овие симптоми, тогаш сте алергични на секс

admin
Тешко е да се препознаат алергиските реакции за време на сексот, бидејќи некои симптоми, како што се тешко дишење, забрзано срцебиење и зголемено потење, се