vesti24.mk

Tag : алкохол

ЗАБАВА

Две шолји кафе на ден го превенираат штетното дејство на алкохолот

admin
За да си помогнете и да го зачувате црниот дроб од неговите штетни влијанија, стручњаците велат: пијте кафе, пренесува порталот Steth News. Новото истраување спроведено
ЗАБАВА

Алкохолот и кафето го продолжуваат животот?!

admin
Истражувањето спроведено на универзитетот Калифорнија, покажало дека умерената консумација на алкохол и кафе може да ни помогне да го прославиме 90.роденден, но сепак тоа не
ЗАБАВА

Kои земји во ЕУ трошат најмногу пари за алкохол?

admin
Жителите на балтичките држави даваат најголем дел од приходите на алкохол во нивните домаќинства во споредба со другите земји на ЕУ. Според најновото истражување на
ЗАБАВА

Сезоната започна: Нема да верувате како луѓето шверцуваат алкохол на фестивали (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

admin
На социјалната мрежа Твитер се појавија фотографии на кои посетителите на музички фестивали и забави ги откриваат најкреативните начини за шверцување алкохолни пијалаци. Почна сезоната
ЗАБАВА

Ако пушите цигари и пиете алкохол, оваа вест мора да ја прочитате!

admin
Алкохолот и тутунот глобално претставуваат поголема опасност за човековото здравје отколку нелегалните дроги – покажува едно големо истражување, објавено во списанието “Addiction”. Во извештајот, насловен
ЉУБОВ И СЕКС

Мирисот на маж ги тера жените да пијат повеќе алкохол

Ferad Aruc
Најново истражување покажа дека самиот мирис на маж ги тера жените да пијат повеќе алкохол. Жените кои мислеле дека учествуваат во истражување за потрошувачи поврзано