vesti24.mk

Tag : Ал Каеда

ВЕСТИ СВЕТ

Синот на Осама Бин Ладен се подготвува за одмазда: Хамза Бин Ладен направил нешто поради што сите се плашат!

Ferad Aruc
Хамза Бин Ладен, синот на убиениот поранешен лидер на Ал Каеда, Осама Бин Ладен, се оженил со ќерката на Мохамед Ата, главниот киднапер на авионите...
ВЕСТИ СВЕТ

Што кажале за него луѓето кои го познавале и му биле како деца за најбараниот човек на светот Осама Бин Ладен

admin
Осама Бин Ладен, лидер на Ал Каеда, бил најбаран човек на светот. Додека западните сили го сметале за терорист и верски фанатик, неговите приврзаници и...
Uncategorized

Американците бараат од Иран обесштетување за нападите на 11-ти септември: Техеран да плати 6 милијарди долари!

Ferad Aruc
Американскиот федерален суд им наложи на иранските власти да платат 6 милијарди долари обесштетување за семејствата на настраданите во терористичкиот напад на Њујорк на 11-ти...
СВЕТ

Изненадувачки документи во компјутерот на Осама бин Ладен – објави ЦИА

admin
Американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА) објави архивски документи и снимки што се пронајдени во куќата, во која е убиен Осама бин Ладен во 2011 година...