vesti24.mk

Tag : амазон

ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА СВЕТ

Најбогатиот човек на светот ги изигра своите работници: Им ја зголеми платата, но им ги укина бонусите, па сега заработуваат помалку

Ferad Aruc
После вестите дека работниците на „Амазон“, една од највредните компании на светот во сопственост на најбогатиот човек на светот, добиваат зголемување на платата од 15%,...
ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА СВЕТ ТЕХНОЛОГИЈА

Apple стана првата компанија која достигнала вредност од 1 трилион долари

Ferad Aruc
Apple стана првата компанија во Америка која достигна капитал од еден трилион долари на пазарот, победувајќи ги Мајкрософт, како и помладите ривали на пазарот на...
ЗАБАВА

ФОТО: Научници открија нов вид оса која изгледа застрашувачки

admin
Оса која има огромна игла од каде што го истискува отровот е пронајдена во прашумите во Амазон, пишува Дејли мејл. Научниците во Амазон пронашле нов...
СВЕТ

Каква идеја: Дроновите ќе слетуваат на камионите за да заштедат батерија

Ferad Aruc
Нова интересна идеја од Амазон – беспилотните летала кои што ќе вршат достава, ќе „автостопираат“ камиони, односно ќе слетуваат над нив за да заштедат батерија...
СВЕТ

Отворена првата продавница без касиер и редици за чекање, и еве како функционира (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Со иновацијата која предизвика меѓународно внимание, американската компанија Амазон го отвори првиот супермаркет во Сиетл без каси, касиери и платежни клупи. Продавницата Amazon Go е...
ЗАБАВА

Тој е најбогатиот човек на сите времиња, но и голем скржавец: Еве на што сe троши сопственикот на “Amazon”, погледнете го неговиот автомобил

Ferad Aruc
Џеф Безос, сопственикот на “Amazon”, стана најбогатиот човек на светот со богатство од 105 милиони долари. Иако има многу пари, Безос важи за голем скржавец....
ТЕХНОЛОГИЈА

Кој уред беше најпродаван на Амазон за време на Божиќните празници?

Ferad Aruc
Од Амазон се пофалија дека за време на Божиќната шопинг-треска продале десетина милиони уреди кои што го поддржуваат гласовниот асистент “Alexa”, а најпродаван бил нивниот уред наречен “Echo Dot”....
Uncategorized

Ова се највредните светски брендови за 2017

admin
Ова се највредните светски брендови за 2017 година Google, Apple, Microsoft, Facebook и Amazonги заземаат првите пет позиции во поредокот „Највредни светски брендови за 2017...