vesti24.mk

Tag : Американец

БАЛКАН ВЕСТИ ЦРНА ХРОНИКА

Петмина Срби осудени за убиството на Американецот, двајца ослободени

Ferad Aruc
Најголема казна добил Душан Ранковиќ, и тоа од 10 години затвор. Ненад Јовановиќ и Синиша Петровиќ, кои се бранеле од слобода и се товарат за...
ВЕСТИ СВЕТ

Тврди дека доаѓа од 2048 година и дошол „да не предупреди“

admin
Во сојузната американска држава Вајоминг, полицијата уапсила човек кој тврдел дека доаѓа од иднината. Брајант Џонсон дал предупредување за присутните дека „вонземјаните доаѓаат наредната година...