vesti24.mk

Tag : Американци

ЗАБАВА

Какви подароци враќаат Американците по празниците

admin
Третина од Американците, или 36 отсто, имаат намера да ги вратат подароците добиени за време на божиќните и новогодишните празници. Најмногу се враќа облека (68
СВЕТ

(ВИДЕО) Двајца Американци свиреа македонско оро на плоштад во Бостон

Ferad Aruc
Звуци од родната земја го развеселија Македонецот кој преку плоштадот Копли во Бостон, САД се упатил кон аеродромот. „Одев кон аеродромот во Бостон, кога ги
БАЛКАН

Американци и Украинки уапсени во Белград: Со дрон ја снимале зградата на Военото разузнавање во Белград

Ferad Aruc
Српската воена полиција уапсила двајца Американци и две Украинки кои со дрон се обидувале да ја снимат зградата на стариот Генералштаб, пренесува Прва ТВ. Министерството