vesti24.mk

Tag : америка

ЗАБАВА

Лудилото започна: Купувачи чекаа да влезат во продавниците- потоа започна пеколот за вработените (ВИДЕО)

admin
Денес е така наречен „Црн петок“ (Black Friday), ден кога во Америка сите најголеми трговски ланци нудат огромни попусти, а масовна хистерија редовно ја следат бесни...
ЗАБАВА

Ќе се прават помали кондоми за да им бидат точни на мажите

admin
Откако едно најново истражување објавено во Journal of Sexual Medicine покажа дека просечниот пенис во САД е за 2,45 сантимери помал од минималната должина од...
ВЕСТИ СВЕТ

Судирот на САД и Кина е сè полош, а Европа трие раце: Една земја посебно би можела да профитира од Трговската војна

Ferad Aruc
Новите американски царини за Кина претставуваат опасност за светската економија, предупредува експертот за берза, Габриел Фелбермајр. И покрај сите ризици кои ги носи новата ескалација...
ЗАБАВА

На овој детски хирург и Американците му симнуваат капа: Руски лекар спаси над 10.000 детски животи

admin
Доктор Јуриј Козлов, шеф на Центарот за хирургија и одржување во живот на новороденчиња, многумина го сметаат за најдобар детски хирург во светот. Во својата...
СВЕТ

Пекинг тргнал во жестока пресметка, ќе ја “истурка” Америка од местото економска сила!

Ferad Aruc
Кина ги преземала првите чекори кон тоа увозната нафта да ја плаќа во јуани наместо во американски долари, во рамките на настојувањата на официјален Пекинг...
ЗАБАВА

Нема среќа во љубовта: “Изгледам премногу добро за да пронајдам момче” изјавила Казинс

Ferad Aruc
44 годишната Дон Казинс, која е мајка на четири деца и работи како рецепционерка искрено проговори во емисијата “This Morning” за нејзиниот љубовен живот. Таа...
ЗАБАВА

Откако целиот свет ја погледна нејзината секс снимка тинејџерката конечно се огласила за скандалот

Ferad Aruc
Двајца вработени во еден продажен салон, биле снимени на камера како имаат секс на работно место. Сите детали во врска со овој настан кој привлече...
СВЕТ

За прв пат Русија и Америка влегоа во директна воена пресметка во Сирија, Русите гадно поразени!

Ferad Aruc
Руски воени сили во Сирија, пратени од Путин а легално во вид на приватна војска најмена од Сирија, значи како вооружена агенција за обезбедување, со...
ЉУБОВ И СЕКС

Фотографии кои го прикажуваат “Златното време” на француската порно индустрија (18+)

Ferad Aruc
За филмскиот продуцент Жерард Кикоин се смета дека е еден од главните “архитекти” за развивањето на француската порнографија. Помеѓу 1974 и 1984 година, Кикоин сними...
ЖИВОТ

Фото: Мајка и е од Дебар, татко и од Гостивар – таа денес жари и пали на светската сцена

Ferad Aruc
Мајка и е од Дебар, татко и од Гостивар. Таа е родена во Македонија во 1989 година и живеела тука до својата шеста година. Албанката...
СВЕТ

Норвежаните не сакаат во Америка: “Некогашната “пос*ана држава” денес е богата земја со среќни луѓе”

Ferad Aruc
“Американскиот претседател Доналд Трамп не ги сака многу доселениците, посебно не оние кои доаѓаат од “пос*ани држави”. Смета дека сите луѓе од Хаити имаат сида,...
СВЕТ

Русија: САД направи провокативни чекори во Сирија

Ferad Aruc
Неодговорните однесувања на САД во Сирија го загрозуваат процесот за решение во земјата”, се вели во соопштението на Министерството за одбрана на Русија. Руското министерство...
МАКЕДОНИЈА

Актуелни пратеници и политичари од Македонија на црната листа на САД за 2018

Ferad Aruc
Владата на САД секоја година ја ажуирира листата на посебно одредени лица и компании,   (Specially Designated Nationals And Blocked Persons List (SDN) Human Readable Lists) попозната и...