vesti24.mk

Tag : амнестија

ВЕСТИ

Мицкоски: Власта сака компромитираното СЈО да го замени со исто такво, за да ги амнестира криминалите на октоподот

admin
Зоран Заев го легитимираше она што одамна го велам, а тоа е дека Рускоска е негов избор, и сега сака една Катица Јанева да ја...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Осудениците од денес штрајкуваат со глад, Бараме Амнестија!

Ferad Aruc
На социјалните мрежи се појави барање кое осудените лица сместени во затворот во Идризово го испратиле до директорот. Тие најавуваат дводневен штрајк со глад бидејќи,...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Заев: Да си го простиме 27 април и да гласаме за државата да оди напред

Ferad Aruc
Образложувајќи го предлогот премиерот Зоран Заев потенцираше дека сега најголемата одговорност за иднината на земјата е во рацете на пратениците. Ги повика сите да гласаат...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

СДСМ: ВМРО не се грижи за идентитетот, туку за амнестија на криминалците кои дивееа 11 години

Ferad Aruc
ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со тоа што нивните вистински намери се откриени, стои во соопштението на владејачката СДСМ. Оттаму велат дека опозициската партија...
МАКЕДОНИЈА

Амнестираниот рекордер издржал 6 часа: Од Идризово, на улица, па повторно во затвор

Ferad Aruc
Амнестираните криминалци, со чие ослободување требаше да се расчисти пренатрупаноста во затворите им отворија само дополнителна работа на полицајците. Од Идризово , на улица, па...
Uncategorized

Заев не прифатил амнестија која ја барал Груевски

admin
Зоран Заев вечерва гостуваше во Македонската Радио Телевизија каде новинари отверено му поставуваа прашања. Примиерот доби прашање дали имало барања за амнестија од страна на...