vesti24.mk

Tag : амсм

ВЕСТИ

Сообраќајот утрово се одвива по влажни коловози- особено внимавајте на овие патни правци

admin
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Виадукт трејд известува дека на ден 10.05.2019 ќе се започне со изведување на градежни активности при...
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Долги задржувања на граничните премини „Богородица“ и „Дојран“ и сообраќај со зголемен интензитет надвор од градовите

admin
На граничните премини „Богородица“ и „Дојран“ има зголемена фреквенција на возила и времето на чекање е до 50, односно 30 минути, наведуваат од Авто-мото сојузот...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по суви коловози

admin
СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по суви коловози. ВНИМАТЕЛНО: АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената...
МАКЕДОНИЈА

Прекин во сообраќајот на два патни правци во Македонија

admin
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено пo влажни коловози, информираат утрово од АМСМ. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е...
Uncategorized

Ќе се постават 6 НОВИ ПАТАРИНИ на македонските автопатишта

admin
ЈП за државни патишта објави оглас за доделување на договор за јавна набавка на кабини за наплатни станици. Според објавата на Електронскиот систем за јавни...