vesti24.mk

Tag : Амстердам

ЖИВОТ

Бизарна реалност за девојките од Red Light District: “Уринираа на нас, нè исмеваа и продаваа како предмети!”

Ferad Aruc
23 часот пред полноќ, две момчиња се приближуваат кон еден од излозите на најпознатиот секс кварт на светот. На излогот се “изложени” девојки во чипкаста...
СВЕТ

Црвен аларм: Олуја беснее низ Европа! Ветерот буквално ги расфрла луѓето по улица! Откажани сите летови во Амстердам

Ferad Aruc
Сите летови на амстердамскиот аеродром Шипол се откажани, во Велика Британија неколку илјади домови останале без струја, а наставата во училиштата во некои делови на...
СВЕТ

Откажани над 170 летови поради невреме во Амстердам

Ferad Aruc
Невреме проследено со силен ветер, предизвика прекини на сообраќајот на аеродромот Схипхол во холандскиот град Амстердам. Ветерот дува со брзина до 120 километри на час, поради...