vesti24.mk

Tag : Англија

ЗАБАВА

Прегазија жена и куче, а тоа што го направија потоа на никој не му се веруваше- за пеколната казна допрва ќе зажалат (ВИДЕО)

admin
Шокантна видео снимка објави англиската полиција на која се гледа моментот како автомобил прегазува жена со куче. На снимката се гледа како една жена додека...
ЗАБАВА

Цела Англија и се смее на полицијата- споделија фотографија од крадец кој го бараат, но ваков лик има само во цртаните (ФОТО)

admin
Англиската полиција бара маж кој ограбил жена, па по тој повод објави и цртеж од неговиот лик опишувајќи го како лик кој учествувал во грабежот...
ЗАБАВА

Ги прашаа Англичаните „Каде се наоѓа Хрватска“-одговорите зачудувачки!

admin
Во пресрет на вечерашниот полуфинален натпревар на Светското првенство во фудбал меѓу Англија и Хрватска во Москва, Би-би-си направи анкета меѓу неколкумина Англичани, кои требале на...
ЗАБАВА

Урнебесно: Англичанец се јави на хот-лајн, па ја почести девојката со „нешто лудо“ во екот на СП (ВИДЕО)

admin
На селекцијата на Англија одлично и оди на Светското првенство во Русија каде момците на Герет Саутгејт се во полуфиналето каде ќе се соочат со...
ЗАБАВА

Фотографии од “неуништливиот Титаник” кои долго време биле сокриени од јавноста

Ferad Aruc
Сè од неговата конструкција до последиците од неговото тонење, овие се ретки фотографии од “неуништливиот Титаник” кои ја откриваат големата трагедија. Помина повеќе од еден...
ЗАБАВА

Кога ќе ги видите бујните гради на ќерката на легендарниот голман, ќе ви биде јасно зошто ја следат 45.000 луѓе

Ferad Aruc
Георгина Симан е ќерка на легендарниот англиски голман Дејвид Симан, кој заминал во пензија во сега веќе далечната 2004. година. Иако Дејвид, легендата на англиската...
Uncategorized

Видео: Снимил необична појава на небото која го менува обликот – жителите во страв

admin
Чуден „објект“ се појавил на небото над градчето Корнвал во Англија, ширејќи паника меѓу локалните жители кои веруваат дека ги посетиле вонземјани. На интернет, последниве...