vesti24.mk

Tag : Андерлехт

Uncategorized

Андерлехт ги слави титулата и пласманот во Лигата на шампионите

admin
Со победата против екипата на Шарлроа, вчера Андерлехт успеа да обезбеди пласман во Лигата на шампионите и да ја освои шампионската титула на државата. Андерлехт