vesti24.mk

Tag : Андреј Карлов

СВЕТ

Уапсен главниот организатор на убиството на рускиот амбасадор во Турција: Го издала апликацијата на мобилниот телефон

Ferad Aruc
Осомничениот за учество во убиството на рускиот амбасадор, Андреј Карлов, бил уапсен во Турција, пренесуваат локалните медиуми. Турските разузнавачки служби го уапсиле осомничениот со иницијали