vesti24.mk

Tag : анксиозност

ЗАБАВА

Работата за време на викенд ве прави склони кон депресија и анксиозност

admin
Додека некои луѓе викендот го имаат само за себе, да се одморат, забавуваат или пак да се подготват за наредната работна недела, некои луѓе го...
ЗАБАВА

Анксиозноста е закана за секого: Можете да си помогнете сами, ви треба овој витамин

admin
За жал, анксиозноста денеска практично е составен дел од животот на речиси секој човек. Некои лесно се справуваат со нејзе, но други ги „држи“ многу...
ЗАБАВА

Колумнист на Хафингтон Пост: Траумата од детството една од главните причини за појава на депресија и анксиозност

admin
Во современиот свет ако сте депресивни или анксиозни веројатно посетувате психолог кој ви помогнува да се изборите со таа ситуација. Џоан Хари, колумнист од Хафингтон...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Што се случува со умот и телото кога одеднаш ќе останете без секс?

admin
Раскинување, работа, патувања… Постојат многу причини поради кои вашиот сексуален живот може да застане, на кратко или долго. Но, дали сте знаеле дека ненадејното отсуство...