vesti24.mk

Tag : анорексија

ЗАБАВА

Малолетни близначки се борат за живот: Модната агенција барала драстично да ослабат, дојдоа до анорексија и паднаа во кома (ФОТО)

admin
Руските лекари се борат за животот на анорексичните близначки Маша и Даша Леденева, откако тие две по барање на модна агенција, ослабнале до 36 и
ЗАБАВА

Се соочила со смртта, а докторот ја пратил да глуми во хорор филм: Оваа девојка има само 17 килограми (ФОТО)

admin
На Кристина Кариагина, Русинка која боледува од анорексија, лекарот без трошка емоција и рекол дека изгледа толку страшно што може да глуми во хорор филм.
ЖИВОТ

Беше секс – бомба, а денеска е жив костур: Анорексијата ја уништи славната актерка

admin
Тара Рид (41) пред неколку години беше вистинска секс – бомба, но од тогаш драстично го промени својот изглед. Актерката се претвори во жив костур.