vesti24.mk

Tag : Антарктик

ЗАБАВА

Научниците открија, ова е најниската температура на Земјата

admin
Температура од мунис 98 степени научниците регистрирале во низа во долина на Антарктикот и сметаат дека тоа е веројатно најниската температура на Земјата. Научниците во