vesti24.mk

Tag : Антонио Милошоски

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Антонио Милошоски: Поднесувам неотповиклива проевропска оставка!

Ferad Aruc
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен министер за надворешни работи, Антонио Милошоски, со сатиричен статус се огласи на својот Фејсбук профил. Неговото обраќање, го пренесуваме во
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Милошоски бара веднаш да гласаат: Волјата на народот е посилна од притисокот врз пратеници (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Пратениците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ пред почетокот на продолжението на седницата за уставните измени на прес-конференција побараа од претседателот на Собранието, Талат Џафери, веднаш да
ЗАБАВА

Повеќе деца, повеќе среќа: Антонио Милошоски го чека четвртото дете!

admin
Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски по четврти пат ќе стане татко. Тој и сопругата Симона чекаат ќерка. Пред две недели, пратеникот ги почестил
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Милошоски: Димитров лаже

Ferad Aruc
Димитров лаже дека не се воделе службени документи, рече претседателот на Комисијата ѕа надворешна политика, Антонио Милошоски на денешната седница на комисијата. „Никој ништо не
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Димитров до Милошоски: Оддавањето на државна тајна го доживувам како антидржавен процес

Ferad Aruc
Министерот за надворешни работи, Никола Димитров на вториот ден од работата на Комисијата за надворешни прашања рече дека нема што да крие, а го праша
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

(ВИДЕО) Зоран Заев: „Додека дишам, додека го дишам овој македонски воздух и додека ме држи памет, мојот дедо, татко, сите мои предци и ние сме македонци.. тоа не може да се случи..“

admin
Додека диши, Заев лаже! Кога се колне во дедо, татко, син и ќерка, лаже! Додека ве гледа во очи, се смее и ве лаже! И
МАКЕДОНИЈА

Собранието денеска ќе го разгледува барањето за избор на нови членови на ДИК

Ferad Aruc
Собранието на денешната седница ќе го разгледа предлогот на пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, за објавување јавен оглас за избор на нови членови на ДИК.
МАКЕДОНИЈА

Џафери до пратениците на ВМРО-ДПМНЕ: Седнете и уживајте!

Ferad Aruc
Врева, дофрлувања, тропање по маса и меѓусебни довикувања во собраниската сала го одбележаа денешното враќање на опозицијата во парламентот. Пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, кои поднесоа