• Home
  • Антонио Милошоски

Tag : Антонио Милошоски

ЗАБАВА

Повеќе деца, повеќе среќа: Антонио Милошоски го чека четвртото дете!

admin
Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски по четврти пат ќе стане татко. Тој и сопругата Симона чекаат ќерка. Пред две недели, пратеникот ги почестил
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Милошоски: Димитров лаже

Ferad Aruc
Димитров лаже дека не се воделе службени документи, рече претседателот на Комисијата ѕа надворешна политика, Антонио Милошоски на денешната седница на комисијата. „Никој ништо не
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Димитров до Милошоски: Оддавањето на државна тајна го доживувам како антидржавен процес

Ferad Aruc
Министерот за надворешни работи, Никола Димитров на вториот ден од работата на Комисијата за надворешни прашања рече дека нема што да крие, а го праша
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

(ВИДЕО) Зоран Заев: „Додека дишам, додека го дишам овој македонски воздух и додека ме држи памет, мојот дедо, татко, сите мои предци и ние сме македонци.. тоа не може да се случи..“

admin
Додека диши, Заев лаже! Кога се колне во дедо, татко, син и ќерка, лаже! Додека ве гледа во очи, се смее и ве лаже! И
МАКЕДОНИЈА

Собранието денеска ќе го разгледува барањето за избор на нови членови на ДИК

Ferad Aruc
Собранието на денешната седница ќе го разгледа предлогот на пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, за објавување јавен оглас за избор на нови членови на ДИК.
МАКЕДОНИЈА

Џафери до пратениците на ВМРО-ДПМНЕ: Седнете и уживајте!

Ferad Aruc
Врева, дофрлувања, тропање по маса и меѓусебни довикувања во собраниската сала го одбележаа денешното враќање на опозицијата во парламентот. Пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, кои поднесоа