vesti24.mk

Tag : Антонов

СВЕТ

Мистерија на авионот полн со мигранти: Слетал во Унгарија, ни трага од пилотот, ни екипажот

Ferad Aruc
Унгарските медиуми пренесуваат дека ова е прв случај на шверц на мигранти со авион во таа земја. Полицијата запленила авион “Антонов” со кој во Унгарија...