vesti24.mk

Tag : анџелина џоли

ЗАБАВА

Обожавател на Анџелина Џоли сакал тетоважа со нејзиниот лик, но изгледа го згрешил тату-мајсторот (ВИДЕО)

admin
Ова момче е голем фан на Анџелина Џоли. Особено ја почитува актерката во улогата на Лара Крофт, па одлучил да посвети тетоважа на тој лик. Но,...
ЗАБАВА

Глумицата сосема го промени изгледот за потребите на новиот филм

Ferad Aruc
Познатата холивудска актерка Анџелина Џоли го снима првиот филм од 2016 година и разводот со Бред Пит. Глумицата ја прифати улогата во филмот “Come Away”,...
ЖИВОТ

Анџелина Џоли и поранешната свршеница Гвинет Палтроу, жртви на обид за силување

Ferad Aruc
Актерката Гвинет Палтроу го нарече Бред Пит “најдобар” за заканувачкото однесување кон продуцентот Харви Вајнштајн, кога продуцентот извршил сексуален напад врз младата глумица. Покрај Бред...
ЗАБАВА

Се огласи и Анџелина Џоли: “Тие постојано комуницираа”

Ferad Aruc
Анџелина Џоли неодамна ја доби наградата ASC за важен допринос за филмот, филмската индустрија, за разни социјално и друштвенo одговорни теми. Сепак, глумцата не можела,...
СВЕТ

Анџелина Џоли во седиштето на НАТО: “Додека постои сексуално насилство, нема да има мир во светот”

Ferad Aruc
Белгија- Холивудската глумица и активистка, Анџелина Џоли и шефот на НАТО, Јенс Столтенберг се сретнале денес во седиштето на Алијансата во Брисел, Белгија и разговарале...
ЗАБАВА

Неодоливо издание: Анџелина во романтичниот бел фустан повторно докажа колку ѝ годи разводот

Ferad Aruc
Актерката во последно време навистина блеска. По две години брак и вкупно 12 години врска, Анџелина Џоли се разведе од актерот Бред Пит кон крајот...
Uncategorized ЗАБАВА

Анџелина Џоли се појави во с**си фустан, но поради еден детал присутните не можеа да го тргнат погледот од неа

Ferad Aruc
Познатата акгерка каде и да се појави не може да помине не забележано, а нормално поосле нејзиното појавување следат коментари од страна на јавноста и...
Uncategorized

Бред Пит во својата прва фотосесија за списание по разводот со …

admin
Поминаа повеќе од седум месеци откако беше објавена веста дека златната двојка на Холивуд се разведува. По тешкиот период поминат подалеку од очите јавноста, Бред...