vesti24.mk

Tag : аппле

ТЕХНОЛОГИЈА

Apple ги поремети сметките на Samsung, корејскиот гигант има вишок OLED екрани

Ferad Aruc
Медиумите и аналитичарите од областа на технологијата ја пренесоа информацијата дека Apple го почнал процесот на намалување на првично планираното производство на смартфони iPhone X
БИЗНИС ЕКОНОМИЈА

Во манијата со крипто-валути, сите заборавија на овој гигант кој соборува рекорди

Ferad Aruc
Акциите на компанијата Apple кон крајот на 2017 година, соборија нови рекорди и достигнаа цена од 177 долари, а аналитичарите сметаат дека веќе во јануари
Uncategorized

Ова се највредните светски брендови за 2017

admin
Ова се највредните светски брендови за 2017 година Google, Apple, Microsoft, Facebook и Amazonги заземаат првите пет позиции во поредокот „Највредни светски брендови за 2017