vesti24.mk

Tag : апсење

ВЕСТИ

Иако границите се затворени апсење на граничниот премин Деве Баир- еве на што „паднал“ турскиот државјанин

admin
На 15.05.2020 во 17.20 часот на Граничниот премин Деве Баир, на влез во Р.С.Македонија  допатувал Ј.К.(51) од Р.Турција, кој управувал товарно возило „даф“ и  полуприколка...
ВЕСТИ

Германски државјанин уапсен на Попова Шапка за набавка на 700 килограми кокаин

admin
Полицијата на Попова Шапка уапси германски државјанин баран преку Интерпол заради организирање и набавка на 700 кг. наркотична дрога кокаин од Јужна Америка до Хамбург....
ЗАБАВА

Старица од Манчестер посака да биде уапесени барем еднаш пред да умре- причината ќе ве остави стаписани (ФОТО)

admin
Полицијата во британскиот град Манчестер уапси старица без никаков повод. А, причината е тоа што таа, просто, сакала да биде уапсена барем еднаш пред својата...
Uncategorized ЗАБАВА

Му дојде крајот: Поранешните жени на Бред Пит го сместија “манијакот” во затвор

admin
Харви Вајнштајн утринава бил во полиција во Њјуорк, за да се соочи со обвиненијата и пријавите кои го етикетираа како сексуален криминалец. Продуцентот бил посрамотен...