vesti24.mk

Tag : Арачиново

Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Момче од Арачиново се удави во Грција спасувајќи дете

admin
Младиот Бурхан Латифи од Арачиново го даде животот за да спаси дете кое побарало помош во морето во Грција каде бил на летување. Бурхан бил
МАКЕДОНИЈА

ШОКАНТНО – БОМБА : Додека МВР со потерница го бара Нинџа за тепањето во собрание, тој се гушка со Сашо Мијалков во Арачиново!

Ferad Aruc
МВР со потерница го бара Александар Василевски – Нинџа за настаните во собрание од 27-ми април, а тој пред 10 дена е сликан како се