vesti24.mk

Tag : арбен таравари

МАКЕДОНИЈА

(ВИДЕО) Таравари: Ден пред гласањето на Советот во Гостивар, Спасовски беше во градот и се закануваше на советниците

Ferad Aruc
Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, еден ден пред да се гласа Советот на општината, бил во градот и им се заканувал и уценувал дел
МАКЕДОНИЈА

Села: Ми фрлија монитор и копје од знаме, а тоа ме зашемати

Ferad Aruc
Пратеникот Зијадин Села во сведочењето пред судот рече дека гневните напаѓачи фрлиле директно кон него монитор од компјутер и копје од знамето. „Кратко потоа почнав
МАКЕДОНИЈА

Таравари ќе чека државна ревизија, па потоа ќе покренува кривични постапки

Ferad Aruc
Градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари денес продолжи со прес конференциите во рамки на неговата кампања „Вистината за ДУИ“. Тема на денешниот прес беше урбанизмот. Таравари
МАКЕДОНИЈА

Нови имиња во игра за министер за здравство: Кој ќе го замени Таравари?

admin
Беким Татеши, директор на Клиниката за очни болести, неврологот Фатмир Меџити и Зијадин Села според неофицијални информации на Сител се трите имиња кои се спомнуваат
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Во Министерство за здравство се делеле хонорари од 5-6 просечни плати (ВИДЕО)

admin
Вработени со договор на дело во Министерството за здравство добивале енормно високи хонорари кои достигнувале износ и од 5-6 просечни плати, потврди денеска министерот за