vesti24.mk

Tag : Арбен Травари

МАКЕДОНИЈА

(ВИДЕО) Таравари му пиша на Заев: „Се давиш во диктаторски скандали“

Ferad Aruc
Актуелниот градоначалник на Гостивар и поранешен министер за здравство, Арбен Таравари, преку отворено писмо му се обрати на премиерот Зоран Заев. Причината за ова, како