vesti24.mk

Tag : Аргентина

ВЕСТИ СВЕТ СПОРТ

Го интересирале други, па останал без девојката и без вистинска шанса на Мундијалот

Ferad Aruc
Некогашната девојка на Аргентинецот Паоло Дибала, Антонела Кавалиери, во јавноста излегла со детали за нивната врска и сета “валкана долна облека” која оди со тоа....
СВЕТ

Невреме во Буенос Аирес: Има мртви, без струја останале100.000 луѓе

Ferad Aruc
Силното невреме кое во текот на викендот го зафатило главниот град на Аргентина, Буенос Аирес, однело два човечки животи, предизвикало хаос во градот и околината...