vesti24.mk

Tag : Арктик

ВЕСТИ СВЕТ

Русија во супербаза на Арктикот испраќа моќно оружје на кое ниту најниските температури ништо не му можат, Путин е подготвен

Ferad Aruc
Ќе има сè поголема расправа и борба околу дното на океанот под мразот на Арктикот. Се претпоставува дека таму се наоѓаат четвртина од сите светски
СВЕТ

Ја нарекуваат “Чернобил кој плови”: Паника поради руската нуклеарка на отворено море! (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Првото патување на електраната која плови предизвикало паника во западните медиуми, кои бродот веднаш го нарекле “нуклеарен Титаник” и “Чернобил кој плови”. Бродот “Академик Ломоносов”,