vesti24.mk

Tag : Арпад Штербик

Uncategorized СПОРТ

Официјално: Штербик го напушта Вардар

admin
Вардар останува без можеби својот клучен играч, голманот на Вардар, Арпад Штербик, се враќа во клубот каде што играше пред многу години, унгарскиот Веспрем. Шампионот