vesti24.mk

Tag : арсенал

ЗАБАВА

Кога ќе ги видите бујните гради на ќерката на легендарниот голман, ќе ви биде јасно зошто ја следат 45.000 луѓе

Ferad Aruc
Георгина Симан е ќерка на легендарниот англиски голман Дејвид Симан, кој заминал во пензија во сега веќе далечната 2004. година. Иако Дејвид, легендата на англиската...
Uncategorized

Арсенал го доби дербито против Манчестер Јунајтед со резултат 2-0

admin
Во убав дерби натпревар исполнет со многу шанси и на двете страни, Арсенал на Емиратес го победи Манчестер Јунајтед со 2-0. Со головите на Гранит...