vesti24.mk

Tag : Археолошкиот музеј

МАКЕДОНИЈА

Поплавени подрумите на неколку државни објекти во Скопје

admin
Пради обилните врнеж од дожд во текот на вчерашниот ден, поплавени се неколку објекти во Скопје, објави Мкд.мк. Како што пишуваат во порталот, поплавен е подрумот