vesti24.mk

Tag : асаф адеми

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Министерот за култура Асаф Адеми нема потрошено ниту денар од службената сметка

Ferad Aruc
Министерот за култура Асаф Адеми за време на својот мандат, од 01.06.2018 год., до 01.11.2018 година, има остварено само две патувања во странство, во Тирана
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Адеми: Нулта толеранција за корупцијата во културата, нови комисии на претстојниот конкурс (Видеоинтервју)

Ferad Aruc
Строги и јасни критериуми по кои ќе одлучуваат новооформените комисии на претстојниот конкурс за проекти во културата, нулта толеранција за корупцијата во ресорната дејност, најавува
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

АДЕМИ: СЕКАДЕ КАДЕ ШТО ЌЕ СЕ ОТКРИЕ КРИМИНАЛ, ЌЕ СОРАБОТУВАМЕ СО СЈО

admin
Министерот за култура Асаф Адеми не е во детали запознат со извештајот за неправилности во работата на Министеството за култура во 2016 година, што пред
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Албанскиот националист Висар Вишка кој се закануваше на Заев ќе биде советник за култура

admin
Актерот Висар Вишка од Македонскиот народен театар, ќе биде дел од кабинетот на новиот министер за култура, Асаф Адеми. Вишка вчера се појави и на
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Алаѓозовски му ја предаде министерската функција на Адеми

admin
Асаф Адеми официјално стапи на функцијата министер за култура. Досегашниот министер Роберт Алаѓозовски денеска му ја отстапи фотелјата на Адеми кој доаѓа од Беса. Новиот