vesti24.mk

Tag : Астероид

ЗАБАВА

„Астероидот на смртта“ наскоро ќе помине покрај Земјата

admin
Пред 3 години кометата во вид на череп накратко поминала покрај Земјата, на 31 октомври. Сега се врати. Астероидот, официјално наречен „2015ТВ145“, ќе биде најблизу
ЗАБАВА

НАСА предупредува: Опасен астероид се движи во вселената

admin
Американската вселенска агенција (НАСА) предупреди дека во вселената се движи голем астероид наречен „2016 НФ23“, кој се смета за потенцијално опасен. Се проценува дека овој
ТЕХНОЛОГИЈА

Џиновски астероид се доближува кон Земјата, тврдат научниците

Ferad Aruc
Џиновски астероид се движи кон нашата планета и не постои нешто што луѓето би можеле да го направат за да го спречат, предупреди научникот Јозеф