vesti24.mk

Tag : Ајкула

ЗАБАВА

Битка во длабочините со неочекуван победник: Риба изеде ајкула (ВИДЕО)

admin
Често гледаме како ајкулите јадат риба, но понекогаш се случува и обратното. Доколку не сте виделе риба како јаде ајкула, тогаш погледнете го ова видео.
ЗАБАВА

Храброст или лудост: Жена нурка заедно со огромна бела ајкула, еден од најголемите предатори (ВИДЕО)

admin
Во близина на островот Оаху, на Хаваите е снимен нуркач како на само неколку метри оддалеченост плива заедно со огромна бела ајкула, без никаква заштита.
ЗАБАВА

Фотографија од ајкула под брод полн луѓе ги преплаши социјалните мрежи: момент кој ретко се доживува (ФОТО+ВИДЕО)

Ferad Aruc
Фотографијата на која огромна ајкула плива под брод полн луѓе, неодамна предизвика хаос на социјалните мрежи. Сепак, најчесто поставувано прашање е дали ова е навистина
ЗАБАВА

(Видео) Ајкула скокна од океанот и се заглави на палубата на рибарски брод!

Ferad Aruc
Вистинско чудо се случувало во Лонг Ајленд кога џиновска ајкула скокна од морето и се заглави на оградата на едно рибарско бродче. Присутните на бродчето,